Gümüş Pen - Otomatik Panjur

Otomatik Panjur

Konut pencerelerinde kullanılan kepenk sistemleri, tarih boyunca mimari estetik anlayışımızın vazgeçilmez öğelerinden biri olmuştur. Kepenk sistemlerinin binaların cephelerine kattığı estetik değer her yüzyılda insanlara cazip gelmiştir.

Günümüz modern mimarisinde de konutlarda, işlevsellik ve de estetik açısından panjur veya kepenk uygulamaları önem kazanmaktadır.

Konut Kepenk Sistemleri binaların bir veya birden fazla kanatlı pencerelerine ya da kapılarına rahatlıkla uygulanabilir. Montajı son derece kolaydır. Kepengi oluşturan profiller, her biri damla şeklinde olup, bu damla profillerin içine takıldığı plastik lamel adaptörleri sayesinde çift taraflı tam dönüş yapabilirler. Tam dönüş yapabilme özelliği ile en etkin havalandırmayı sağlar ve ışığı dilediğiniz açıda içeriye alır.

Bu dönüş sırasında her iki yönde de damla lameller birbirine conta sistemi ile bağlı olduğundan kapalı olduğunda tam karanlık sağlar ve her iki yönde lameller kolaylıkla temizlenir.

Sistemin tüm parçaları her türlü dış etkene karşı uzun ömürlü ve dirençli üretilmektedir. Alüminyumda her renk kullanılabilir ve ahşap desen verilebilir.

Aliminyum Kepenk Özellikleri
Alüminyum kepenkler ekstrude çekme profillerden çift cidarlı olarak imal edilmektedir.
Kepengi oluşturan profillerin her biri damla şeklinde olup, saç vidasıyla sabitlenen özel plastik lamel adaptörlerinin içinde çalışır.
Plastik lamel adaptörleri sürtünmesiz özellikte ve her türlü diş etkene dayanıklı imal edilmiştir.
Kepenk lamelleri özel adaptör aksesuarları ile her iki yönde toplam 180°’lik açıyla hareket edebilme özelliğine sahiptir.
Tam dönüş yapabilen lameller, her iki yönde birbirine plastik contalarla bağlandığından ışığı sızdırmaz ve lam karanlık sağlar.
Açma – kapama ve lamel açısını döndürme için tasarlanmış özel plastik aksesuarlarla elle rahatlıkla kontrol edilen alüminyum kepenkler, uzun ömürlüdür ve bakım gerektirmezler.
Rüzgârdan kanatların çarpmaması için özel kilitleme aksesuarları ile kanatlar sabitlenebilir, istendiğinde kolayca açılabilir.
Her ölçüde üretile bilinir, istenilen RAL renginde veya ahşap desenli boyanabilir.

PVC Konut Tipi Kepenkler

Sistem Özellikleri: Sistem kasası pervazlı kasadır. Kasanın pervazlı olması, binanın dış tarafında oluşabilecek görsel bozuklukları kapatmasını sağlamaktadır. Kepenk sistemi iki şekilde uygulanır;

Kepenk kanatlarının, sisteme özel kasa profillerine montaj edilmesi ile yapılır.

Kepenk kanatlarını özel menteşe ile direkt duvara sabitlenir.

Kepenk sisteminde kanat içi kanat uygulaması da mevcuttur. Kapalı tutulan kepenk kanatlarında, içerideki ikinci kanadı dışarıya açarak havalandırma sağlanır.  Bu kepenk sisteminde lamel ve panel uygulaması da vardır. Lamel uygulamasında lameller belirli aralıklarla tespit edilir. Böylelikle, iç mekâna hava ve çok az ışık girişi sağlanır. Kepenk panel uygulamasında ise, kepenk kanadı tamamen kapalıdır. Kepenk sisteminde lamine kaplama uygulamaları ile değişik renk seçenekleri bulunmaktadır. Pvc de bulunan tüm renkler, aynı laminasyon kaplama ile mevcuttur.